වෛද්‍ය රෙබෙකා ලී ක්‍රම්ප්ලර් වෛද්‍ය උපාධියක් ලබාගත් පළමු කළු ජාතික ඇමරිකානු කාන්තාවයි. එහෙත් ඇගේ ජීවිත කාලය තුළ (1831-95), ඇය “නොසලකා හරින ලද, සුළු කොට සලකන ලද සහ නොසැලකිය යුතු” කෙනෙක් වූ බව සිහිපත් කරයි. කෙසේ වෙතත්, ඇය සුවය ලැබීමට සහ ඇගේ අරමුණ ඉටු කිරීමට කැපවී සිටියාය. සමහර අය ඇයගේ ජාතිය සහ ලිංග භේදය මත පදනම්ව ඇයව විනිශ්චය කිරීමට තීරණය කළත්, සැමවිටම “රාජකාරි කැඳවීමක් ලැබුණු ඕනෑම වේලාවකදී හෝ ඕනෑම තැනකට හෝ යාමට, ප්‍රාණවත් බව සහ ධෛර්ය සම්පන්න සූදානමක්” ඇයට තිබූ බවත්, ඇය එසේ කළ බවත් ක්‍රම්ප්ලර් තහවුරු කළාය. කාන්තාවන්ටත් දරුවන්ටත් ප්‍රතිකාර කිරීම සහ නිදහස් වූ වහලුන්ට වෛද්‍ය ප්‍රතිකාර ලබා දීම දෙවියන්වහන්සේට සේවය කිරීමේ මාර්ගයක් බව ඇය විශ්වාස කළාය. කනගාටුවට කරුණක් වූයේ ශත වර්ෂයකට ආසන්න කාලයක් ගත වන තුරු ඇයගේ ජයග්‍රහණ සඳහා විධිමත් පිළිගැනීමක් ඇයට නොලැබීමයි.

අප අවට සිටින අය විසින් අපව නොසලකා හරින, අවතක්සේරු කරන හෝ ඇගයීමට ලක් නොකරන අවස්ථා ඇතිවීමට ඉඩ ඇත. කෙසේ වෙතත්, බයිබලානුකූල ප්‍රඥාව අපට මතක් කර දෙන්නේ දෙවියන්වහන්සේ යම් කාර්යකට අපව කැඳවා ඇති විට, අප මිනිසුන්ගේ අනුමැතිය සහ පිළිගැනීම ලබා ගැනීම කෙරෙහි අවධානය යොමු නොකළ යුතු නමුත් ඒ වෙනුවට “ස්වාමීන්වහන්සේට මෙන් සිතෙන් කරන්න” ලෙසය (කොලොස්සි 3:24). අපි දෙවියන්වහන්සේට සේවය කිරීම කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන විට, උන්වහන්සේගේ බලය සහ නායකත්වය තුළ උද්යෝගයෙන් හා ප්‍රීතියෙන් වඩාත් දුෂ්කර කාර්යයන් පවා ඉටු කිරීමට අපට හැකි වේ. එවිට අපට සමාජයේ පිළිගැනීමක් ලැබීම ගැන අඩු සැලකිල්ලක් දැක්විය හැකි අතර උන්වහන්සේට පමණක් ලබා දිය හැකි ත්‍යාගය ලබා ගැනීමට වැඩි උනන්දුවක් දැක්විය හැකිය (23 පදය).